Caritas

Dyżur Parafialnego Zespołu Caritas  w I poniedziałek miesiąca w godz. 18.00 - 19.00.

Spotkania parafialego Zespołu Caritas odbywają się w 1 wtorek miesiąca o 18.00.

Nr konta do wpłata na potrzeby dla podopiecznych Caritas: 25 1240 1255 1111 0010 9435 3715

Informacje o Parafialnym Zespole Caritas

Przy parafii Św. Ojca Pio w Gdańsku, niemal od początku jej istnienia, działa zespół Caritas, powołany do życia przez ks. Proboszcza Krzysztofa Homoncika, który sprawuje nad nim opiekę duchową.
Część członków zespołu posługuje w nim od samego początku istnienia, sukcesywnie też dochodzą nowe osoby pragnące nieść pomoc bliźniemu.
Działalność Caritasu nakierowana jest przede wszystkim na osoby będące w trudnej sytuacji materialnej i na pomoc w sytuacjach losowych.
Dwa razy w roku, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i Wielkanocy członkowie włączają się w ogólnopolską akcję „TAK, POMAGAM” organizując zbiórki żywności w okolicznych sklepach przy współudziale młodzieży ze szkolnego koła CARITAS. Przygotowywane są paczki świąteczne, które są wsparciem dla rodzin tego potrzebujących.
„Nasza Caritas” bierze też czynny udział w innych akcjach o zasięgu ogólnokrajowym, takich jak ”Tutka Charytatywna”, „Jałmużna Wielkopostna” „Tornister Pełen Uśmiechu”, „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Uzyskane środki finansowe przeznaczane są na doraźną pomoc losową, zakup leków, dofinansowywanie wypoczynku letniego i zimowego dzieci i młodzieży i tym podobne.
Od dwóch lat prowadzona jest również tzw. „spiżarnia Caritas” polegająca na odbieraniu ze sklepu sieci „Biedronka” pełnowartościowej żywności i dostarczaniu jej rodzinom potrzebującym.
Zauważane są również osoby starsze, często samotne, którym Caritas pomaga nie tylko w sensie materialnym, ale też duchowym. Tradycją stał się Bal Seniora w okresie karnawału, spotkanie przy kawie w Dniu Chorego, okazjonalne paczki świąteczne.
Tak więc widać, że pracy jest sporo. Dlatego też serdecznie zapraszamy ludzi o wrażliwych sercach do włączania się w posługę.
Zapraszamy w każdy pierwszy wtorek miesiąca na Mszę Świętą o godzinie 18:00, po której następuje spotkanie zespołu, gdzie planujemy działania na nadchodzący miesiąc. Jest też czas na pogawędkę przy kawie i wymianę doświadczeń.