Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

UROCZYSTOŚC WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 V 2020 r.

• ILOŚĆ OSÓB UCZESTNICZĄCYCH W MSZY ŚWIĘTEJ

Przypominamy, że decyzją władz państwowych od 17 maja 2020 roku w liturgii w naszym kościele może uczestniczyć jednorazowo maksymalnie 125 osób. Przypominamy    o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które  z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu.

• MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte są odprawiane według stałego porządku.  W niedziele transmitujemy Msze Święte o godz. 9.00; 10.00; 11.15 i 18.00; oraz nabożeństwa majowe o godz. 20.30.  Transmisje na naszej stronie parafialnej.

• SPOWIEDŹ

Do Spowiedzi Świętej można przystąpić przed każdą Mszą Świętą w niedzielę oraz w dni powszednie.

• NABOŻEŃSTWA MAJOWE

W miesiącu maju zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Matki Bożej codziennie  o godz. 20.30 z wyjątkiem czwartku, piątku i soboty. Nabożeństwo majowe w czwartek, piątek i sobotę będzie odprawiane o godz. 18.30.

• DZIEŃ MATKI

We wtorek 26 maja obchodzimy Dzień Matki. Msza święta w intencji Matek zostanie odprawiona we wtorek o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy

• NOWENNA PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.  Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odprawiam codziennie po każdej Mszy Świętej.

• TRIDUUM OCZEKIWANIA

Zapraszamy na Triduum Oczekiwania przed Zesłaniem Ducha Świętego w czwartek, piątek  o godz. 20.00 w sobotę o godz. 9.00 w naszym kościele. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy na stronie: https://radoscewangelii.pl  Informacje na ulotkach przy wyjściu z kościoła.

• CZUWANIE PRZED ZESŁANIEM DUCHA ŚWIĘTEGO

Zapraszamy do udziału w Czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego organizowanym przez Gdańską Szkołę Ewangelizacji. Odbędzie się ono w sobotę, w godz. 21:30-23:00. Ze względu na ograniczenia sanitarne, według których do kościoła będzie mogło wejść jedynie 125 osób, zapraszamy do udziału w wydarzeniu za pośrednictwem Internetu. Więcej informacji na stronie internetowej (www.snegdansk.pl)  Zapraszamy również do Bazyliki Mariackiej w sobotę o godz. 24.00 na Mszę Świętą wieńczącą czuwania w kościołach stacyjnych. Wykaz kościołów stacyjnych wywieszony jest w naszej gablocie.

• 100 ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II

W związku z 100 rocznicą urodzin św. Jana Pawła II na banerach prezentujemy 8 pielgrzymek Papieża do naszej Ojczyzny, prasę z minionych lat o Papieżu oraz  kolekcje monet wydanych z okazji pielgrzymek Jana Pawła II. Dziękujemy Panu Andrzejowi za udostępnienie kolekcji monet. Na placu przed kościołem została zamontowana  wystawa „Karol Wojtyła – narodziny” przygotowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

• ROCZNICA I KOMUNII ŚWIĘTEJ

W tym roku nie odbędzie się rocznica I Komunii Świętej.

• ODWOŁANE KOLONIE

Kolonie dla dzieci zaplanowanie w tym roku do Zawoi nie odbędą się.

• CEGIEŁKI NA ŁAWKI

W kościele została zamontowana pierwsza część ławek. Spłata należności za ławki będzie odbywać się w formie cegiełek dostępnych w biurze parafialnym.

• PODZIĘKOWANIA

Z całego serca dziękujemy za ofiary przekazywane na utrzymanie kościoła przelewem  na konto parafii 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120

• ŻYCZENIA

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości  Bożych darów.