II Niedziela Adwentu

II NIEDZIELA ADWENTU

4 GRUDNIA 2022 r.

• ADWENT

W Adwencie zapraszamy na Roraty – Msze Święte o Matce Bożej codziennie w dni powszednie o godz. 6.30. Prosimy o przygotowanie lampionów.

• LUCENARIUM – NIESZPORY ADWENTOWE

Zapraszamy na śpiewane Nieszpory Adwentowe w sobotę o godz. 17.30.

• UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NMP

W czwartek 8 grudnia obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 12.00 zapraszamy na modlitwę do kościoła. W tym dniu obchodzimy Światowy Dzień Różańca Kobiet. Msza Św. pod przewodnictwem ks. bp. Wiesława Szlachetki w bazylice św. Brygidy w Gdańsku o godz. 17.00, procesja z lampionami ulicami: Katarzynki, Podmłyńską, Węglarską, Tkacką, Długą do Bazyliki Mariackiej, podczas której odmawiany będzie różaniec.

• OPŁATKI

Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć przy wyjściu z kościoła.

• CARITAS

Caritas rozprowadza świece wigilijne, kalendarze adwentowe oraz przeprowadza zbiórkę kosmetyków i środków czystości dla bezdomnych.

Bardzo dziękujemy za przeprowadzoną zbiórkę żywności w marketach – organizatorom członkom Parafialnego Zespołu Caritas, wolontariuszom i wszystkim osobom, które złożyły dar serca dla ubogich w formie przekazanej żywności. Żywność można ofiarować w tutkach papierowych, które są do pobrania przy wyjściu z kościoła.

• SPOTKANIA

- Dzieci I Komunijnych wtorek 17.15 wg grafiku podanego na stronie internetowej
- Parafialnego Zespołu Caritas – wtorek 18.00.

- Chłopców, kandydatów na ministrantów – sobota 10.30

- Oazy Dzieci Bożych - piątek 17.30

- Oazy Młodzieżowej - piątek 18.30

• ZABAWA SYLWESTROWA

W naszym domu parafialnym organizujemy zabawę sylwestrową. Zapisy w biurze parafialnym.

• KALENDARZE PARAFIALNE

Polecamy kalendarz parafialny na rok 2023 za dobrowolna ofiarę.

• PIECZENIE PIERNIKÓW

Zapraszamy dzieci do domu parafialnego na pieczenie pierników w sobotę 10 grudnia na godz. 10.00. Przynosimy ze sobą wałek do ciasta.

• ŚWIADECTWO KS. JAKUBA DĘBICKIEGO

Dziękujemy ks. Jakubowi Dębickiemu za wygłoszone Słowo Boże. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na działalność kościoła na Ukrainie.

• RUCHOMA SZOPKA

Zapraszamy elektryków, elektroników, mechaników do pomocy przy montaży szopki ruchomej w kościele.

• ŻYCZENIA

Solenizantom i jubilatom

• KAWIARENKA

Zapraszamy do kawiarenki parafialnej na domowe ciasta, gofry i kawę.

• ZMARLI

W minionym tygodniu odeszli do wieczności śp. Zygmunt Bałabuch, śp. Grażyna Jadwiszczak. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

129 0.10898494720459