II Niedziela Zwykła

II NIEDZIELA ZWYKŁA

20 I 2019 r.

• DZIEŃ OTWARTY DOMU OPIEKI I PRZEDSZKOLA FREGATA

W najbliższą sobotę 26 stycznia w godz. 10.00 – 16.00 zapraszamy na Dzień Otwarty Budowy Centrum Opieki Serenus. Zapraszamy Seniorów wraz z rodzinami, osoby zainteresowane pracą, pracowników sektora opieki i wszystkich zainteresowanych. Centrum Opieki oferować będzie 140 miejsc dla osób potrzebujących profesjonalnej opieki jak i komfortowych warunków mieszkaniowych. W kompleksie znajdować się będą również przychodnia lekarska oraz przedszkole.

We wrześniu w Centrum Opieki „Seremus” rozpocznie swoją działalność Przedszkole Fregata. Fundamentem działalności placówek Fregaty jest założenie, że to rodzice są pierwszymi i najważniejszymi wychowawcami swoich dzieci. Placówka edukacyjna, którą dla nich wybierają, ma zatem być przedłużeniem ich domu rodzinnego i ważnym miejscem kształtowania osobowości młodego człowieka. To dlatego szkoły i przedszkole Fregaty opierają się na ścisłej współpracy z rodzicami. Program wychowawczy zakłada kształtowanie dobrych nawyków takich jak np. szacunek do innych, męstwo, wytrwałość, radość i porządek.

Przedszkolak Fregaty jest człowiekiem, który na co dzień dąży do bycia uporządkowanym, pracowitym, hojnym, odpowiedzialnym, pobożnym i radosnym.

Informacje na plakacie w gablocie. Zapraszamy też na spotkanie w trakcie Dnia Otwartego Budowy „Serenius” 26.01. od godziny 10:00.

• KOLĘDA

W związku z trwającą w naszej parafii kolędą Msze św. wieczorne od poniedziałku do piątku będą odprawiane o godz. 15.00. Kolędę rozpoczynamy o godz. 16.30; w sobotę od 14.00. Plan kolędy na kolejne tygodnie wywieszony jest w gablocie i zamieszczony na stronie internetowej, a na najbliższy tydzień ulice: poniedziałek – Jeleniogórska 2-26; wtorek – Jeleniogórska 28 – 65; środa – Piotrkowska 1 – 27 nieparzyste; czwartek – Piotrkowska 2 – 14, 33 – 41; piątek – Piotrkowska 16 – 54; sobota -Piotrkowska 56 - 76.

• SPOTKANIA

- dzieci I komunijnych – wtorek wg podziału na grupy.

- scholii Fiołki Ojca Pio – sobota 10.30 – zapraszamy dzieci, które lubią śpiewać

- chłopców, którzy chcą być ministrantami – sobota 11.00.

• MSZA ŚW. Z MODLITWĄ O UZDROWIENIE

W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 Msza św. z modlitwą o uzdrowienie.

• POMOC DLA SZYMONA

Dzisiaj zbiórka na lekarstwa dla naszego parafianina 7 letniego Szymona, który zmaga się z bardzo rzadką chorobą genetyczną walcząc każdego dnia o swoje życie.

• PIELGRZYMKA DO RZYMU

Organizujemy w dniach 25 kwietnia do 6 maja pielgrzymkę do Rzymu i San Giovanni Rotondo. Program zamieszczony jest na naszej stronie internetowej. Zapisy w biurze parafialnym.

• BUDOWA KOŚCIOŁA

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę  do makiety na pokrycie kosztów ogrodzenia kościoła w kwocie 4000 zł.

• CZAS DLA MARYI

Przy wyjściu z kościoła polecamy bezpłatne czasopismo Czas dla Maryi.

• ŻYCZENIA

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia szczególnie babciom i dziadkom życzymy Bożego błogosławieństwa. Zapraszamy do kawiarenki.

• KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do wieczności: śp. Józefa Dragon i śp. Emilię Wysokińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Parafia pw. św. Ojca Pio