V Niedziela Wielkiego Postu

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

29 III 2020 r.

• DEKRET METROPOLITY GDAŃSKIEGO

Przypominamy o udzielonej dyspensie Metropolity Gdańskiego od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Dyspensa dotyczy wszystkich wiernych Archidiecezji Gdańskiej oraz wszystkich osób przebywających na jej terenie i pozostaje w mocy aż do odwołania. Osoby, które z niej korzystają, prosimy o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji Mszy Świętych w środkach społecznego przekazu. Zgodnie                 z zarządzeniem władz państwowych i kościelnych w liturgii (niedzielnej, świątecznej, obrzędowej i w dni powszednie) nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób. W praktyce oznacza to, że w pierwszej kolejności w Eucharystii mogą uczestniczyć osoby związane                 z intencją danej Mszy Świętej.

• MSZE ŚWIĘTE

Msze Święte będą odprawiane według stałego porządku. Zwracamy się z prośbą, aby                w Mszy Świętej nie uczestniczyło więcej jak 5 osób. Informacje o Mszach Świętych transmitowanych są dostępne na naszej stronie w zakładce Aktualności. W niedzielę transmitujemy Msze Święte o godz. 10.00; 11.15; 18.00; Gorzkie Żale o godz. 17.00.               W piątek transmisja Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 i 18.30.

• ZAMÓWIONE MSZE ŚWIĘTE W DNIACH 30. O3 - 1. 04.

W związku z odwołanymi rekolekcjami prosimy osoby, które zamówiły intencje Mszy Świętej w dniach 30 marca - 1 kwietnia o kontakt telefoniczny z biurem parafialnym. Msze Święte w tych dniach będą odprawiane według stałego porzadku.

• SUPLIKACJE

Po każdej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu i suplikacje w intencji ustania epidemii. Trwamy na nowennie przez wstawiennictwo Św. Andrzeja Boboli. Tekst nowenny jest zamieszczony na naszej stronie prosimy włączyć się we wspólną modlitwę przez 9 dni.

• ADORACJA I MOŻLIWOŚĆ SPOWIEDZI ŚWIĘTEJ

Dzisiaj od godz. 14.00 do 17.00 będzie indywidualna adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością Spowiedzi Świętej i udzieleniem Komunii Świętej co 15 minut. W dni powszednie codziennie spowiedź od godz. 15.00 do 18.00 z udzieleniem Komunii Świętej.

• POMOC POTRZEBUJĄCYM

Osoby potrzebujące pomocy prosimy o zgłaszanie się pod parafialny numer telefonu 58 322 40 40.  Przy wyjściu z kościoła wyłożone są tutki Caritas/torby papierowe/prosimy je pobrać, wypełnić żywnością i przynieść do punktu Caritas w naszym domu parafialnym. Żywność zostanie przekazana rodzinom potrzebującym wsparcia.

• RÓŻANIEC

Bardzo prosimy o modlitwę różańcową domach o godz. 20.30 w łączności z kapłanami trwającymi na modlitwie w kościele.

• SPOTKANIA

Wszystkie spotkania i katechezy zostają zawieszone do odwołania.

• BARANKI WIELKANOCNE

W kościele możemy nabyć Baranki przygotowane przez Caritas na stół wielkanocny.

• PODZIĘKOWANIA ZA ZŁOŻONE OFIARY

Z całego serca dziękujemy za ofiary przekazywane na utrzymanie kościoła przelewem na konto parafii 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120

• ŻYCZENIA

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości  Bożych darów. Wszystkim parafianom życzymy wiary w moc Bożą, nadziei w modlitwie i miłości w rodzinach.