III Niedziela Wielkiego Postu

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 III 2019 r.

• PRZESŁANIE Z EWANGELII

„Nawracajcie się bo bliskie jest królestwo niebieskie” – niech to ewangeliczne wezwanie  będzie okazją do osobistej przemiany życia i sposobu myślenia.

• REKOLEKCJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

W tym tygodniu od poniedziałku do środy odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Dzieci ze szkoły Podstawowej nr 12 będą przychodzić do kościoła w ramach zajęć szkolnych. Spowiedź i Msza Święta dla dzieci na zakończenie rekolekcje  w środę o godz. 17.00.

Rekolekcje dla młodzieży kl. III gimnazjum oraz szkół średnich w poniedziałek, wtorek       i środę o godz. 19.30 w kościele.

• UROCZYSTOŚĆ ZWIASTOWANIA PAŃSKIEGO

Jutro obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 18.00 będzie możliwość przyjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

• DROGA KRZYŻOWA

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 8.00; 17.15; 18.30 i 19.30.

• GORZKIE ŻALE

Gorzkie Żale z kazaniem Pasyjnym w niedzielę o godz. 17.00.

• SPOTKANIA

- scholii dziecięcej Fiołki Ojca Pio – sobota 10.30.

• PIELGRZYMKA DO WŁOCH

Organizujemy pielgrzymkę do grobu św. Ojca Pio w San Giovani Rotondo, do grobu św.  Jana Pawła II w Rzymie i innych Sanktuariów w dniach 2 – 1 3 października 2109 r. Zapisy przyjmujemy w biurze parafialnym do 14 kwietnia.

• PIELGRZYMKA NA PODLASIE

Parafia św. Ignacego organizuje pielgrzymkę na Podlasie. Informacje w naszej gablocie.

• KOLONIE LETNIE

Organizujemy kolonie letnie dla dzieci w Poroninie. Karty na wyjazd są do odbioru dzisiaj w biurze parafialnym.

• DROGA KRZYZOWA NA KALWARII WEJHEROWSKIEJ

Organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżową w Kalwarii Wejherowskiej w sobotę 30 marca. Wyjazd o godz. 8.30. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Michała.

• KURS KOMPUTEROWY

Organizujemy bezpłatny kurs komputerowy dla osób 50+. Zapisy w biurze parafialnym. Spotkanie organizacyjne w czwartek o godz. 11.00.

• POMOC CHORYM DZIECIOM

W przyszłą niedzielę Siostry Miłosierdzia będą rozprowadzać książki  z których dochód będzie przeznaczony na pomoc chorym dzieciom.

• ŻYCZENIA

Wszystkim jubilatom i solenizantom najbliższego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Po Mszy Świętej zapraszamy do kawiarenki.

• KRONIKA ŻAŁOBNA

Z naszej wspólnoty parafialnej powołał Pan Bóg do wieczności śp. Bogumiła Nowowiejskiego i sp. Barbarę Nasierowską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

105 0.19509696960449