XIX Niedziela Zwykła

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 VIII 2020 r.

• POWITANIE

Witamy w naszej parafii gości przebywających na wakacjach, życzymy im dobrego odpoczynku i zapraszamy do udziału w nabożeństwach. Naszym parafianom udającym się na urlop życzymy dobrego czasu odpoczynku i szczęśliwego do nas powrotu.

WAKACYJNA ZMIANA PORZĄDKU MSZY ŚWIĘTYCH

W okresie wakacji od 29 czerwca do 29 sierpnia Msze Święte w dni powszednie od poniedziałku do soboty są odprawiane o godz. 8.30 i 18.00.

•  SPOWIEDŹ

W okresie wakacji spowiedź odbywa się 15 minut przed każdą Mszą Świętą.

•  ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU

Adoracja Najświętszego Sakramentu w okresie wakacji rano od godz. 8.00 do 8.30 codziennie od poniedziałku do piątku, oraz wieczorem w każdy czwartek od godz. 18.30 do 20.00. z możliwością spowiedzi Świętej.

•   PRAKTYKA AKOLITY

Na praktyce akolity przed święceniami diakonatu przebywa w naszej parafii kleryk Mateusz Majka. Klerykowi Mateuszowi życzymy Bożych darów w posługiwaniu  w naszej wspólnocie i prosimy parafian o modlitwę w intencji dobrego przygotowania do święceń.

• ODPUST ŚW. TERESY BENEDYKTY

Dzisiaj sąsiednia parafia św. Teresy Benedykty przy ulicy Wawelskiej obchodzi odpust parafialny. Suma odpustowa o godz. 13.00.

• CZUWANIE FATIMSKIE

W czwartek 13 sierpnia zapraszamy na Czuwanie Fatimskie. Rozpoczęcie o godz. 20.00.

• UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP

W sobotę 15 sierpnia obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte z poświęceniem ziół i kwiatów według porządku niedzielnego.

•   20 ROCZNICA POWSTANIA PARAFII

Składamy serdeczne podziękowania za przygotowanie Uroczystości 20-lecia powstania naszej parafii. W Sali konferencyjnej można oglądać kalendarze z minionych lat. Przed kościołem prezentujemy ważniejsze wydarzenia 20-lecia w foto kronice. Z okazji 20-lecia parafii ogłaszamy konkurs plastyczny dla dzieci p.t: „Mój kościół, moja parafia”; oraz konkurs fotograficzno-literacki dla dorosłych p.t: „Parafia  w obiektywie, parafia                 we wspomnieniach”. Prace prosimy składać w biurze parafialnym.

• KONKURS

Trwa proces rekrutacji w sąsiednim Centrum Opieki Serenus.

Poszukiwane są osoby do opieki nad osobami starszymi oraz pracownicy kuchni.

Szczegóły można przeczytać na stronie www.serenus-gdansk.pl , zapytać o nie osobiście                 w siedzibie Centrum Opieki Serenus przy ul. Przemyskiej 17-19, od poniedziałku do piątku 7.30-16.00 lub telefonicznie 58 691 47 47

• ALBUM Z KONSEKRACJI

Zamówione albumy z konsekracji naszego kościoła są do odbioru w biurze parafialnym.

• PRASA KATOLICKA

Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę.

• ŻYCZENIA

Jubilatom i solenizantom życzymy obfitości  Bożych darów.

119 0.19073295593262