XXV Niedziela Zwykła

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

19 IX 2021 r.

• ROCZNICA KONSEKRACJI KOŚCIOŁA

W środę 22 września obchodzimy 3 rocznicę konsekracji naszego kościoła. Podczas każdej Mszy Świętej będą zapalone świece zacheuszki i Liturgia sprawowana z rocznicy poświęcenia kościoła.

• ODPUST PARAFIALNY

W czwartek 23 września obchodzimy wspomnienie św. Ojca Pio. W tym dniu przypada nasz odpust parafialny. Msze Święte o godz. 7.30; 8.30; 18.00 i 19.30. Kazania wygłosi o Janusz Jędryszek franciszkanin. Podczas sumy odpustowej poświęcimy nowy relikwiarz naszego patrona.

• PRZYGOTOWANIE DO ODPUSTU

W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 8.00 i 18.30 odprawimy Triduum przed odpustem. Zapraszamy do udziału w tym nabożeństwie.

• SPOWIEDŹ PRZE ODPUSTEM

Zapraszamy do Spowiedzi Świętej przed odpustem od poniedziałku do środy w godzinach 7.30 – 8.30; 17.30 - 19.00.

• SPOTKANIA

- scholi dziecięcej Fiołki Ojca Pio – sobota godz. 10.30

- Oaza Dzieci Bożych – sobota godz. 11.45

- chłopców, którzy chcą być ministrantami – sobota godz. 10.30.

- ministrantów – poniedziałek godz. 18.30

- lektorów – poniedziałek godz. 19.30

- Grupy Modlitwy Ojca Pio – czwartek 19.30

• MAŁŻONKOWIE JUBILACI

Małżonków, którzy we wrześniu obchodzą rocznicę swojego ślubu zapraszamy na Mszę św. z odnowieniem małżeńskiej przysięgi w niedzielę 26 września o godz. 12.30.

• NOWENNA DO MATKI BOŻEJ NIEUSTAJĄCEJ POMOCY

W środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 17.30.                     Prośby i podziękowania do Matki Bożej można składać do skrzynki przy obrazie Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

• ŚWIADECTWO PANI MAŁGORZATY KOTWICA

Dzisiaj gościmy w naszej parafii panią Małgorzatę Kotwica, która podzieli się świadectwem o białym małżeństwie.

• PRZEDSZKOLE FREGATA

Przedszkole Fregata zaprasza dzisiaj na dzień otwarty. W godzinach 9-14 będzie okazja zobaczyć, jak wygląda przedszkole od środka i przy kawie porozmawiać z Dyrektorem Przedszkola – Panią Katarzyną Duchlińską, która z przyjemnością opowie o tym, czy przedszkole może być przedłużeniem domu rodzinnego i dlaczego tak ważne w edukacji naszych dzieci są wartości chrześcijańskie. Szczegóły na plakacie w gablocie.

• WINNICA RACHELI

Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin dotknietych aborcją do Matemblewa 25 września (sobota) na godz. 14.00. Po Mszy św. Winnica Racheli Trójmiasto zaprasza chętnych na spotkanie do kawiarni.

• ZBIÓRKA NA ŁAWKI

Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do makiety skarbony na spłatę nowych ławek w kościele.

• KAWIARENKA

Dzisiaj zapraszamy do kawiarenki na gofry kawę i ciasto domowego wypieku.

• ŻYCZENIA

Solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa i wstawiennictwa świętych patronów.

• KRONIKA ŻAŁOBNA

W mninionym tygodniu pożegnaliśmy św. Marka Mulawkę. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120
114 0.096752882003784