Małżeństwo

Przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa należy odbyć bezpośrednie przygotowanie w ramach kursu przedmałżeńskiego i 3 spotkania w poradni rodzinnej. Do parafii miejsca ślubu należy zgłosić się co najmniej na trzy miesiące przed planowanym terminem ślubu.

KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

Kurs przedmałżeński odbędzie się  przez 4 wieczory w piątki: 3, 10, 17, 24 lutego 2023 roku o godz. 19.00. Czas jednego spotkania 2x45 minut. Rozpoczęcie kursu i zapisy 3 luitego o godz. 19.00. Narzeczeni pierwszego dnia otrzymują kartę uczestnictwa. Ilość miejsc nieograniczona. Kurs jest bezpłatny.

WEEKENDOWY KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI

„Stawiam na Miłość”

W dniach 27-29 stycznia 2023 w naszej parafii prowadzone będzie cykliczne Spotkanie dla Narzeczonych – „Stawiam na Miłość”. Spotkanie jest przygotowaniem do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego. Uczestnicy otrzymują zaświadczenie o odbyciu obowiązkowych nauk przedmałżeńskich. Prowadzą go małżeństwa i księża, którzy w ciekawy sposób dzielą się swoim doświadczeniem życiowym. Forma nauk jest weekendowa (jeden weekend) W celu zdobycia zaświadczenia ukończenia kursu konieczna jest obecność obojga narzeczonych w czasie całego weekendu (piątek 18:00 – 21:00, sobota 8:30 – 18.00, niedziela 8:15 – 13:00)!

Zapisy rozpoczynają się od 14 grudnia 2022 r  (sugerujemy szybką rezerwację, gdyż zainteresowanie jest spore). Zapisy oraz szczegółowe informacje przyjmowane są pod numerem telefonu: 691787927 Jacek Pałaszewski. Ilość miejsc ograniczona.

Poradnia rodzinna w naszej parafii czynna w następujące dni i poradnictwo prowadzą:

każdy poniedziałek miesiąca godz. 18.00 p. Beata tel. 501 369 409

I i III czwartek miesiąca godz. 19.00 p. Bronisława i Gerard tel.  502 509 099

W poradni obowiązują trzy spotkania w odstępie miesięcznym. Koszt materiałów 150 zł. Doradca spotyka się z każdą parą indywidualnie. Na spotkanie można umówić się telefonicznie na numer komórkowy do doradcy.

Więcej informacji na stronie: http://www.poradnictwo.gda.pl/