I Komunia Święta

Podsumowanie I Spotkania z rodzicami dzieci przygotowywujących się do sakramentu I Komunii Św. z 3 września 2023r.

Informacje ogólne - Sprawdź

Jezus nauczał: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.

(por. Mk 10,14)

W przygotowaniu dziecka do pełnego udziału w Eucharystii uczestniczy cała rodzina – dając codzienny przykład chrześcijańskiego życia, wiary, modlitwy, słowa, zgody, miłosierdzia i dobrych czynów.

Na początku niedzielnych Mszy św. o godz. 10.15 i 11.15 są rozdawane dzieciom obrazki, po innych Mszach można je odebrać w zakrystii. Dolna część z nazwiskiem dziecka można odciąć i przynieść na następną niedzielę, aby wziąć udział w losowaniu nagród. Same obrazki związane są bezpośrednio z Ewangelią danej niedzieli - prosimy aby dzieci komunijne je zbierały i przechowywały wklejone do zeszytu, będą one stanowiły potwierdzenie uczestnictwa w niedzielnych spotkaniach z Jezusem w Słowie Bożym i Eucharystii, które należą do bezpośredniego przygotowania do pełnego uczestnictwa w życiu Kościoła.

W zakrystii są do odebrania dla dzieci katechizmy na poniedziałkowe spotkania, które z powrotem rozpoczynają się od listopada według rozpiski.

Link do konferencji s. Urszuli Kłusek na temat „Jak wychowywać dziecko w wierze” - https://www.youtube.com/watch?v=ifjk1_hKEh0

BARDZO WAŻNE !!!

II. Zebranie rodziców dzieci do I Komunii Św.

1. Ferie zimowe 29.01 -11.02  . Nie ma spotkań!
  2. Próby do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych* Obie grupy! Prosimy o obecność także rodziców na niżej podanych próbach.

12.02 (poniedziałek) o godz. 17.00

oraz 17.02(sobota) o godz. 12.00 - PO SPOTKANIU BEDZIE ZBIERANA SKŁADKA NA POKRYCIE KOSZTÓW ZWIĄZANYCH Z ORGANIZACJĄ I KOMUNII (230zł)

1. Msza święta z odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych* Obecność obowiązkowa 18.02(niedziela). o godz. 12.30.
  2. Prosimy odebrać obrazek z „Oazą Modlitwy” za dzieci I komunijne oraz akty Chrztu.
  3.  Spotkania dzieci

Grupa I 26.02 a Grupa II 4.03 - przychodzimy z katechizmami !!!

- Niedzielna Eucharystia w każdą niedzielę o 11.15

- kolejne spotkanie organizacyjne dla rodziców 03.03.2024r. godz.: 19.00