I Komunia Święta

I KOMUNIA ŚWIĘTA W 2023 ROKU ODBĘDZIE SIĘ W SOBOTĘ 3 CZERWCA z podziałem na 3 tury

– 9.30 - Szkoła Montessori
- 11.00 - SP 12 klasy 3 A, B, C
- 13.00 - SP 12 klasy 3, D, E oraz inne szkoły

Spotkania - katechezy parafialne dla dzieci będą się odbywać w kościele, we wtorki o godz. 17.15 z podziałem na grupy.

I grupa – SP12 – klasy 3 A, B, C, - spotkania w 1. i 3. wtorek miesiąca (w listopadzie 3. i 5.)

II grupa – SP12 – klasy 3 D, E oraz pozostałe szkoły – spotkania w 2. i 4. wtorek miesiąca.

Spotkania :

W październiku nie będzie katechez, ale zapraszamy wszystkie dzieci na krótkie nabożeństwa różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 17.15 ( z wyjatkiem tygodnia misyjnego). Prosimy, aby dzieci komunijne przynajmniej 2 razy w tygodniu uczestniczyły w nabożeństwach.

Poświęcenie różańców dla wszystkich dzieci we wtorek 4 października o godz. 17.15. Prosimy, aby Rodzice sami wybrali różaniec dla dzieci.

W dniach 8-16 października w naszej parafii odbywac się będa misje święte, na które serdecznie zapraszamy. w tym tygodniu nabożeństwo różańcowe będzie ogólne - dla wszystkich o godz. 17.30, natomiast specjalna nauka dla dzieci klas I, II, III będzie w poniedziałek 10 października o godz. 17.00, serdecznie zapraszamy - prosimy, aby wszystkie dzieci były obecne na tej nauce.

Ponadto po poświęceniu różańców 4 października odbędzie się zdjęcie miar alb przez krawcową (godz. 17.45-18.15) w domu parafialnym, oraz 10 października po nauce misyjnej dla dzieci, czyli 17.30-18.00 w domu parafialnym. Zdjęcie miary może też odbyć się w siedzibie firmy. Przy zdjęciu miary będzie trzeba opłacić zamówienie (250 zł alba dla dziewczynki, 240 zł dla chłopca), firma wystawia paragony, można też płacić kartą. Zamówienia można składać do 2 grudnia.

Komitet Organizacyjny Rodziców wybrał ofertę alb z firmy Krimar Gdańsk ul. Partyzantów 13c   akcesoriakomunijne.pl
Oczywiście wybór alby zależy od rodziców, można wykorzystać ubranka po starszym rodzeństwie itp. Także nasza parafia udostępni kilka używanych alb z poprzednich lat.

Spotkania w listopadzie:

I grupa:   15. i 29. listopada godz. 17.15                    II grupa: 8. i 22. listopada godz. 17.15

27 listopada o godz. 19.00 zapraszamy Rodziców do kościoła na bardzo ciekawe spotkanie z s. Urszulą Kłusek SAC na temat wychowania dzieci w wierze.
Pod koniec listopada poprosimy o przyniesienie obrazków rozdawanych na niedzielnych Mszach św. Można je gromadzić w dowolny sposób - nawinięte na sznurek, w albumie, wklejone do zeszytu itp. - technika dowolna. Mamy nadzieję, że wszystkie dzieci chodza na niedzielną Mszę św. - to też jest ważny element przygotowania.

Akt chrztu - Niestety jeszcze wielu Rodziców, których dzieci były ochrzczone poza naszą parafią nie dostarczyło aktu chrztu.

Jest także wielu Rodziców, którzy nie wypełnili deklaracji - choć wstępnie zapisali dziecko (link do pobrania na dole). Prosimy o bardzo pilne uzupełnienie braków.

Na spotkaniach listopadowych będziemy rozdawać dzieciom tabelki do zaliczeń podstawowych modlitw. Podane miesiące mają charakter orientacyjny - mają pomóc w uporządkowaniu nauki. Zaliczenia będą się odbywać od listopada w domu parafialnym po zakończeniu wtorkowych katechez. Prosimy Rodziców o pomoc dzieciom w nauce modlitw i nie straszyć ich egzaminem, księdzem, siostrą zakonną itp. Modlitwa  jest czymś radosnym. Niezrozumiałe jest dlaczego niektóre dzieci przychodzą na zaliczenie przynajmniej z takim przerażeniem i strachem, jakby to miało być "borowanie zębów". Prosimy Rodziców o zadbanie o właściwy klimat w domu w związku z przygotowaniami do Pierwszej Komunii św.- Jezus jest Kimś dobrym i radosnym!

Spotkania w grudniu:

I grupa 6. grudnia                              II grupa 13. grudnia

20 grudnia - godz. 17-18 zapraszam do domu parafialnego - dodatkowa okazja na zaliczenie wybranych modlitw

W niedzielę 4 grudnia podczas Mszy św. o godz. 10.15 i 11.15 zostaną poświęcone medaliki dla dzieci, które ich jeszcze nie mają. Prosimy, aby medaliki (krzyżyk, medalik z Matką Boską, cudowny medalik, medalik szkaplerzny) Rodzice sami nabyli dla swoich dzieci.

Jezus nauczał: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie”.

(por. Mk 10,14)

W przygotowaniu dziecka do pełnego udziału w Eucharystii uczestniczy cała rodzina – dając codzienny przykład chrześcijańskiego życia, wiary, modlitwy, słowa, zgody, miłosierdzia i dobrych czynów.

Na początku niedzielnych Mszy św. o godz. 10.15 i 11.15 są rozdawane dzieciom obrazki, po innych Mszach można je odebrać w zakrystii. Dolna część z nazwiskiem dziecka można odciąć i przynieść na następną niedzielę, aby wziąć udział w losowaniu nagród. Same obrazki związane są bezpośrednio z Ewangelią danej niedzieli - prosimy aby dzieci komunijne je zbierały i przechowywały w dowolny sposób (np. nawleczone na sznurek, wklejone do zeszytu lub albumu), będą one stanowiły potwierdzenie uczestnictwa w niedzielnych spotkaniach z Jezusem w Słowie Bożym i Eucharystii, które należą do bezpośredniego przygotowania do pełnego uczestnictwa w życiu Kościoła.

Dnia 29 maja 2022 roku został powołany komitet komunijny w liczbie 10 osób.  Bardzo serdecznie dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i obecność na spotkaniu informacyjnym 29 maja i 4 września 2022 roku. Komitet będzie zajmował się organizacją uroczystości i wyborem usługodawców.

Prosimy Rodziców dzieci o wypełnienie deklaracji  uczestnictwa dziecka w przygotowaniach (tych, którzy tego nie zrobili) oraz dostarczenie aktu chrztu w przypadku dzieci, które były ochrzczone poza naszą parafią.

Link do konferencji s. Urszuli Kłusek na temat „Jak wychowywać dziecko w wierze” - https://www.youtube.com/watch?v=ifjk1_hKEh0

BARDZO WAŻNE !!!

Karta zgłoszeniowa Rodziców Dziecka Pierwszokomunijnego  Deklaracja