I Komunia Święta

Aktualności:

1. Pobierz formularz zamówienia filmu na I Komunię św.

2. Zobacz listę pieśni w czasie uroczystości I Komunii św.

3. Spotkania:

• 7 maja godz. 16.45 (wtorek)
  • 8 maja godz. 16.45 (środa)
  • 14 maja godz. 16.45 (wtorek)
  • 15 maja godz. 16.45 (środa) - próba generalna

Spowiedź św. dla dzieci i rodziców odbędzie się 18 maja (w sobotę) o godz. 10.00.

Formuła spowiedzi obowiązująca dzieci I komunijne

Dziecko: Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus
Ksiądz: Na wieki wieków. Amen
Dziecko czyni znak krzyża i mówi: W imię Ojca, i Syna i Ducha Świętego. Amen
*Pierwszy raz przystępując dziecko mówi: Przystępuję do spowiedzi świętej po raz pierwszy. Z pokorą i z żalem wyznaję swoje grzechy.

*Kolejny raz: Ostatni raz u spowiedzi byłem(am) … temu (tydzień, miesiąc, itp.). Pokutę nadaną odprawiłem(am), żadnego grzechu nie zataiłem(am). Z pokorą i żalem wyznaję swoje grzechy.

następuję wyznanie grzechów przez dziecko

Dziecko kończy słowami:Więcej grzechów nie pamiętam, za wszystkie serdecznie żałuję, i postanawiam poprawę. A ciebie, ojcze duchowny proszę o pokutę i rozgrzeszenie.

Ksiądz udziela nauki i nadaje pokutę.

Po skończonej nauce dziecko bijąc się w pierś mówi trzy razy: Boże, bądź miłościw, mnie grzesznemu

Ksiądz: Wysławiajmy Pana, bo jest dobry.  Dziecko: Bo Jego miłosierdzie trwa na wieki.

Ksiądz: Pan odpuścił Twoje grzechy, idź w pokoju. Dziecko: Bóg zapłać

Dziecko wstaje od konfesjonału i udaję się do ławki