Program przygotowania do sakramentu bierzmowania

1. Niedzielna Eucharystia

2. Comiesięczna spowiedź

3. Udział w spotkaniach (około raz na miesiąc do wakacji, po wakacjach raz na dwa tygodnie 1,5 godzinne spotkanie – odbywają się w domu parafialnym):

kolejne SPOTKANIE DLA MŁODZIEŻY (18.40 WTOREK)

- 18.04.2023 r.

- 30.05.2023 r.

- 20.06.2023 r.

4. Aktywność na spotkaniach

5. Udział w nabożeństwach (częstotliwość określona w nawiasie)

a. różaniec (październik – 3 razy)

b. roraty (Adwent – 3 razy)

c. droga krzyżowa (Wielki Post – 2 razy)

d. nabożeństwo majowe (3 razy)

6. Sprawowanie

7. Zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej (służba przy ołtarzu, pomoc w przygotowaniu liturgii i nabożeństw, udział w akcjach itp.)

8. Udział w dniach skupienia, rekolekcjach. Obowiązkowy dla wszystkich kandydatów.

9. Zaliczenie wymaganego materiału.

10. Udział w dziewięciodniowej nowennie (połączonej z próbami) bezpośrednio przygotowującej do uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (na 9 dni przed Uroczystością).

11. Zapisy przez formularz „Bierzmowanie 2024 - ZAPISY”, udostępniony od 31.03.2023r. w menu bocznym parafialnej strony internetowej (http://www.parafiapio.pl/) do 25 kwietnia 2023 r.

12. Dostarczenie do 15 czerwca 2023 roku niezbędnej dokumentacji:

- osoby ochrzczone poza naszą parafią dostarczają metryki chrztu

- osoby mieszkające poza naszą parafią dostarczają zgodę swojego proboszcza na bierzmowanie poza parafią (adres zameldowania nie ma znaczenia, mieszkając przez 3 miesiące pod adresem, który obejmuje dana parafia stajemy się jej parafianami)

- zaświadczenie o uczestniczeniu w katechezie szkolnej

ks. Łukasz Chamier Cieminski
e-mail: lukaszchamiercieminski@gmail.com