Formalności

• Za przygotowanie młodzieży do Bierzmowania odpowiada ks. Zbigniew Wądrzyk
  • Na zajęcia zapisuje się młodzież należąca do parafii Św. Ojca Pio

Przed bierzmowaniem należy złożyć dokumenty potrzebne do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Jest to warunek przystąpienia do tego sakramentu. Należą do nich:

• Przedstawienie aktu chrztu.
  • Przedstawienie Indeksu potwierdzającego uczestnictwo w katechezie szkolnej.
  • Wybór imienia patrona bierzmowania. Sakrament bierzmowania ściśle łączy się ze świadectwem życia chrześcijańskiego. Należy więc wybrać imię świętego, orędownika, który ma stać się wzorem do naśladowania.
  • Wybór świadka przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Ze względu na ścisły związek bierzmowania z pozostałymi sakramentami wtajemniczenia chrześcijańskiego, zaleca się, aby świadkami bierzmowania byli rodzice chrzestni. Świadkiem bierzmowania zamiast rodziców chrzestnych może być inna osoba, która przyjęła wszystkie sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego, jest praktykująca i prowadzi życie według zasad wiary. Świadkami bierzmowania nie mogą być rodzice (por. kan. 893).

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120