Program przygotowania do sakramentu bierzmowania

1. Cotygodniowa niedzielna Msza Święta (o 18.00 w parafii św. Ojca Pio) oraz spotkanie w grupie zaraz po zakończonej Eucharystii.

2. Comiesięczna spowiedź

3. Udział w nabożeństwach (częstotliwość minimalna określona w nawiasie)

a. różaniec (październik – 2 razy)

b. roraty (Adwent – 2 razy)

c. droga krzyżowa (Wielki Post – 2 razy)

d. nabożeństwo majowe (3 razy)

4. Sprawowanie

5. Zaangażowanie w życie wspólnoty parafialnej (służba przy ołtarzu, pomoc w przygotowaniu liturgii i nabożeństw, udział w akcjach itp.)

6. Udział w dniach skupienia, rekolekcjach. Obowiązkowy dla wszystkich kandydatów.

7. Zaliczenie wymaganego materiału.

8. Udział w dziewięciodniowej nowennie (połączonej z próbami) bezpośrednio przygotowującej do uroczystości przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (na 9 dni przed Uroczystością).

9. Dostarczenie do 1 października 2024 rokuniezbędnej dokumentacji:

- osoby ochrzczone poza naszą parafią dostarczają metryki chrztu

- osoby mieszkające poza naszą parafią dostarczają zgodę swojego proboszcza
na bierzmowanie poza parafią (adres zameldowania nie ma znaczenia, mieszkając przez 3 miesiące pod adresem, który obejmuje dana parafia stajemy się jej parafianami)

- zaświadczenie o uczestniczeniu w katechezie szkolnej

10. Rozmowa z księdzem prowadzącym przygotowania dotycząca wiary.

ks. Wojciech Michalski