Rodzina33

Rekolekcje dla małżeństw

16 maja 2022

Wsparcie małżeństw i rodzin jest dziś zadaniem priorytetowym. Każdy z nas urodził się w jakiejś konkretnej rodzinie i to właśnie to miejsce ma ogromny wpływ na całe nasze życie. 33-dniowe rekolekcje RODZINA33 to propozycja związana z Rokiem Rodziny oraz Rokiem Świętego Józefa. Powstały one we współpracy z Krajowym Ośrodkiem Duszpasterstwa Rodzin. Patronat nad rekolekcjami objęła Komisja ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski.

Zachęcamy małżonków, aby przeszli te rekolekcje RAZEM, wspólnie słuchając lub czytając treści rekolekcji i podejmując modlitwę.

Dlaczego warto, abyście wspólnie wzięli udział w rekolekcjach małżeńskich RODZINA33:

• Rekolekcje zbliżą Was do siebie, odnowią i jeszcze bardziej wzmocnią Wasze relacje.

• Wspólne wejście w ten czas stanie się okazją do jeszcze głębszego odkrycia Waszych więzi z Bogiem.

• Rekolekcje na nowo ukażą Wam pełnię znaczenia słów przysięgi małżeńskiej oraz pozwolą zrozumieć wzajemną odpowiedzialność.

• Rekolekcje rzucą światło na to, jak Wasze relacje małżeńskie oparte na prawdziwej, ofiarnej, odpowiedzialnej miłości mają budujący wpływ na rozwój Waszych dzieci.

• Rekolekcje przygotują Was na uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przed Bogiem i dadzą szansę na nowy, jeszcze piękniejszy początek.
Jak wziąć udział w rekolekcjach RODZINA33?

1. Rekolekcje RODZINA33 to rekolekcje małżeńskie, dlatego bardzo ważne jest zaproszenie Twojego współmałżonka do tej wspólnej drogi.

2. Rekolekcje można przeżyć na kilka sposobów:

- poprzez stronę internetową: www.rodzina33.pl kliknijcie w zakładkę Rozpocznij Rekolekcjei wybierzcie Dzień 1. Po kliknięciu w dany dzień rekolekcji wyświetlą się Wam różne formy rozważań: tekst, audio oraz video. Wybierzcie tę formę, która Wam najbardziej odpowiada i zacznijcie rekolekcje.

- poprzez jedną z grup w aplikacji Whatsapp znajdujące się w zakładce APLIKACJE

- poprzez książkę z rekolekcjami RODZINA33
Zamówienie można złożyć przez formularz na stronie www:  https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

3. Poza odsłuchaniem medytacji oraz 5/15-minutową modlitwą, warto, abyście podzielili się ze sobą swoimi przeżyciami.

4. Rekolekcje kończą się Odnowieniem Przyrzeczeń Małżeńskich oraz złożeniem Aktu Zawierzenia Waszej Rodziny Świętej Rodzinie z Nazaretu. Zachęcamy, aby tego dnia pójść do parafii na wspólną Mszę Świętą, na której odnowicie swoje przyrzeczenia małżeńskie. Akt Zawierzenia będzie dostępny w sekcji Do pobrania.

Na stronie są również dostępne materiały RODZINA33 DLA DZIECI  w zakładceRodzina33 dla dzieci.
Można również złożyć zamówienie na książkę Rodzina33 "Wchodzimy do Arki całą rodziną" przez formularz na stronie www:  https://oddanie33.pl/zamow-ksiazke

Zapraszamy Was również do stałej łączności z nami poprzez nasz kanał Youtube: Oddanie33 oraz poprzez naszą stronę na Facebooku: Fundacja Tota Tua.

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120