Golec uOrkiestra Kolędowanie z Janem Pawłem II

12 stycznia 2022

Bilety do nabycia w biurze parafialnym. Bilety bedą do nabycia bezpośrednio przed koncertem w kościele.

Z okazji Bożego Narodzenia, Bracia przygotowali dla widzów niezwykły prezent – wzruszający koncert, w którym zaśpiewają najpiękniejsze polskie kolędy… razem z Janem Pawłem II. Elementem przedsięwzięcia są unikatowe nagrania, które Łukasz i Paweł otrzymali od zaprzyjaźnionej Siostry Teodory, Sercanki, która pracowała podczas pontyfikatu Jana Pawła II na Watykanie. To dźwiękowy zapis kolęd, które Ojciec Święty śpiewał w Watykanie podczas papieskich Wigilii. Materiały zostały odrestaurowane i stały się częścią specjalnie przygotowanych nowych aranżacji. W czasie koncertu Golec uOrkiestra zaprezentuje 15 kolęd, ale także podzieli się swoimi świątecznymi wspomnieniami i opowie, dlaczego ich marzeniem było wspólne kolędowanie z Janem Pawłem II? Będzie to również okazja, by dowiedzieć się, dlaczego dla Ojca Świętego śpiewanie polskich kolęd było tak ważną świąteczną tradycją? „Kolędy tworzą naszą historię narodową i chrześcijańską… trzeba, abyśmy tego bogactwa nie zagubili. Dlatego też łamiąc się dzisiaj z Wami Opłatkiem wigilijnym, życzę, abyście wszyscy drodzy Rodacy, czy w kraju czy też w Rzymie, czy gdziekolwiek na świecie śpiewali kolędy, rozmyślali nad tym, co one mówią, nad całą ich treścią, i byście w nich odnajdywali prawdę o miłości Boga, który dla nas stał się człowiekiem”.

Koncert jest wyjątkowym przedsięwzięciem muzycznym i jednocześnie unikatowym programem dokumentalnym o Świętym Janie Pawle II. Istotą tego projektu jest połączenie nieznanych dotąd nagrań audio, w których słyszymy Ojca Świętego śpiewającego kolędy, z muzycznymi aranżacjami zespołu Golec uOrkiestra. W efekcie widzowie odniosą wrażenie, jakby Święty Jan Paweł II kolędował wspólnie z Golec uOrkiestrą. W warstwie wizualnej, ilustrującej nagrania audio z głosem Naszego Papieża, pojawią się materiały pochodzące z archiwów watykańskich (materiały z Wigilii w Watykanie, z modlitwy Papieża przy Żłóbku ustawionym na placu św. Piotra, z modlitwy przy Żłóbku ustawionym w Bazylice Watykańskiej, z Pasterki prowadzonej przez Jana Pawła II, etc.). Dodatkowo,  w koncercie znajdą się także specjalnie zaaranżowane i wyreżyserowane sceny przedstawiające kolędowanie z Janem Pawłem II – np. Ojciec Święty siedzący z młodymi ludźmi przy stole, śpiewający kolędy przez telefon, zapalający bożonarodzeniową świecę w oknie watykańskim.
„Materiały, które posiadamy są unikatowe, dlatego jesteśmy przekonani, że przy technologicznym, kreacyjnym i realizacyjnym wsparciu Telewizji POLSAT widzowie przeżyją coś naprawdę niezwykłego, że będzie to dla nich niezapomniane, poruszające serca widowisko”. – mówi Łukasz Golec.

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120