NOWENNA W INTENCJI RODZIN

6 stycznia 2022

W dniach 2 - 9 stycznia 2022 zapraszamy rodziny do włączenia się w nowennę przygotowną przez Ks. Arcybiskupa Tadeusza Wojdę Metropolite Gdańskiego. Tekst Nowenny na każdy dzień do pobrania poniżej.

NOWENNA

Nowenna na którą gromadzimy się w gronie rodzinnym, ma następujący przebieg:

1. Zapalenie świecy i rozpoczęcie wspólną modlitwą (Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo), następnie odczytujemy z broszurki fragment Pisma Świętego przeznaczony na dany dzień i chwilę nad nim rozmyślamy.
2. Czytamy rozważanie na dany dzień z tekstów papieża Franciszka i zastanawiamy się w rodzinnym gronie jak to u nas wygląda/ jak wprowadzić usłyszane słowo w życie swojej rodziny.
3. Rozważanie i rozmowę kończymy modlitwą w czasie której każdy wypowie swoje osobiste intencje. Można też na koniec odmówić "Akt zawierzenia rodzin" ze str. 16, lub dziesiątkę różańca.
Zachęcamy do tego, by w czasie nowenny skorzystać ze spowiedzi świętej i w miarę możliwości uczestniczyć w codziennej Mszy Świętej.

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120