I piątek i I sobota miesiąca w okresie pandemii

5 listopada 2021

W zawiązku z przebywaniem na kwarantannie wielu dzieci które, nie mogą przyjść do kościoła na I piątek miesiąca,  informujemy, że dzieci nie tracą zebranych I piątków, tylko przedłużają o kolejny miesiąc.

Poniżej decyzja Episkopatu Polski:

Komisja Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski w komunikacie z dn. 2 kwietnia br. odniosła się do zagadnienia I piątków i I sobót miesiąca w związku z panedmią. Komisja informuje, że "jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc; zaleca się jednakże celem podtrzymania ciągłości praktyki, aby we właściwym dniu (pierwszy piątek / sobota) w okresie braku dostępu do sakramentu, jeśli to możliwe, wzbudzić właściwą danej praktyce intencję oraz skorzystać z możliwości przyjęcia tzw. Komunii duchowej, a także jeśli trzeba, z możliwości uprzedniego oczyszczenia sumienia z grzechów ciężkich poprzez akt żalu doskonałego, gdy nie można się wyspowiadać."

Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120