Kongres Ojca Pio w Gdańsku

9 października 2021

 

PROGRAM

IV Kongres św. Ojca Pio rozpocznie się, w Kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Gdańsku, 16 października 2021 r. o godzinie 9.45 przywitaniem uczestników tego wydarzenia przez br. Romana Ruska OFMCap pełniącego funkcję Krajowego Koordynatora Grup Modlitwy Ojca Pio. Następnie o godzinie 10.00 rozpocznie się Eucharystia.

Po Mszy świętej uczestnicy Kongresu udadzą się do historycznej Sali BHP w Gdańsku, gdzie odbędą się debaty tematyczne dotyczące różnych aspektów katolickiej nauki społecznej.

O godzinie 12.00 rozpocznie się debata inaugurująca IV Kongres św. Ojca Pio pt.: " Na nic się zda nasza wiara, jeśli nie będzie jej odpowiadać działanie". W debacie tej uczestniczyć będzie ks. prałat Andrzej Kuflikowski - Proboszcz w parafii pw. Św. Ojca Pio w Warszawie, ks. dr Adam Jeszka - Kapelan Pomorskiej Drogi Świętego Jakuba w Archidiecezji Gdańskiej, Pan Jacek Barzowski - Menadżer, Pan Mariusz Książek - Dyrektor Generalny, Tygodnik Katolicki "Niedziela" oraz Pani Jolanta Piec z Grupy Modlitwy Ojca Pio z Koszalina.

O godzinie 13.45 rozpocznie się debata pt.: " Połóż nacisk na chrześcijańską sprawiedliwość i dobroć, buduj na ich fundamencie". Uczestnikami debaty będą o. Mariusz Bigiel SJ - Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej - Patronki Warszawy, Pan Michał Drozdek - socjolog zarządzania, filozof społeczny, Prezes Zarządu Fundacji SPES, Pan Marek Lewandowski - Rzecznik Prasowy, NSZZ Solidarność, a także Pan Maciej Trybuchowski - Prezes Zarządu, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. oraz Pani Jolanta Nikiel z Grupy Modlitwy Ojca Pio z Ełku.

W ramach IV Kongresu św. Ojca Pio zakłada się udział w debatach i panelach dyskusyjnych osób posiadających różne doświadczenie życiowe i zawodowe. W praktyce oznacza to naturalne budowanie solidarności międzypokoleniowej pomiędzy zarówno prelegentami jak i uczestnikami Kongresu.

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. św. Ojca Pio w Gdańsku

ul. Przemyska 21
80-180 Gdańsk
58 322 40 40


Numer konta:
Numer konta bankowego parafii: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
118 0.086972951889038