Życzenia z okazji Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego

Gdańsk, Wielkanoc 2021

Kochani Parafianie !

Oto już jest radość Świąt Paschalnych

Nie zatrzymały jej ani straże przy grobie, ani drzwi zamknięte z obawy, ani niedowiarstwo uczniów - przyszła do swoich.

Nie zatrzymają jej też ani obostrzenia, ani maseczki, ani dystans - Niech wejdzie !

Otwórzcie przed nią Wasze serca, pozwólcie jej ukoić Wasze niepokoje i obawy, niech zagości przy Waszych świątecznych stołach, nie brońcie jej wstępu.

Niech się rozleje w waszych sercach i zaświadczy, że Chrystus zmartwychwstał Prawdziwie! Prawdziwie Zmartwychwstał!

Życzymy Wam, nasi drodzy bracia i siostry, abyście zajaśnieli mocą tej nadziei, która z pustego grobu woła do świata pogrążonego w bólu: "Nie lękajcie sie, Jezus zwyciężył!". Jezus żyhe a Wy jesteście Jego radością, niech i Wasza radość będzie pełna.

Wasi Duszpasterze

Ks. Kanonik Krzysztof Homoncik