Życzenia Bożonarodzeniowe dla Parafian

23 grudnia 2020

Podobno dziecko uczy się najpierw trzech słów: mama, tata, daj. Słowo brat jest dużo później… Niech te święta Bożego Narodzenia i bijący ze żłóbka blask miłości Dzieciątka Jezusa sprawią, by słowo brat znalazło w nas miejsce przed słowem daj.

Czy miniony rok zapamiętamy jako rok epidemii i izolacji czy jako rok braterskiej miłości i odwagi tych, którzy podjęli służbę cierpiącym. „Moc w słabości się doskonali", dlatego życzymy Wam, kochani Parafianie, gdy wszystko na zewnątrz wydaje się pogrążać w mroku i chłodzie niech Wasze serca jeszcze ściślej przylgną do Chrystusa, który w te Święta rozświetla wszelką ciemność i przynosi ciepło odwiecznej miłości. Dzielimy się z wami "opłatkiem słowa" zaczerpniętym z ogłoszonej w tym roku przez papieża Franciszka encykliki o braterstwie Fratelli tutti:

„Miłość to poruszenie, które skupia uwagę na drugim człowieku i uważa go za jedno z samym sobą.”

Wasi bracia kapłani:

Ks.Krzysztof, Ks.Kazimierz, Ks.Przemek, Ks.Zbyszek