Konkurs Różańcowy

16 października 2020

KONKURS RÓŻANCOWY

Miesiąc październik jest szczególnym czasem, kiedy zwracamy się do Maryi odmawiając Różaniec. W związku z tym organizujemy konkurs na Najpiękniejszy Różaniec wykonany dowolną techniką, z dowolnych materiałów przez uczniów naszej szkoły.

"Różaniec to modlitwa, którą bardzo ukochałem"

1.     Cele konkursu:

Celem konkursu jest rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej indywidualnej i wspólnotowej oraz rozwój talentów u dzieci, jak również budzenie aktywności twórczej dzieci, pobudzenie wyobraźni i pomysłowości dzieci oraz wykorzystanie zdobytych wiadomości, umiejętności i dzielnie się nimi z innymi.

2.     Uczestnicy:

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas I - VIII i oddziały przedszkolne.

3.     Temat konkursu:

Tematem konkursu jest różaniec wykonany dowolna techniką, przy wykorzystaniu najróżniejszych materiałów (np.: muszelki, fasolki, koraliki oraz wiele innych) i pomysłów na wykonanie różańca. Liczymy na pomysłowość i oryginalność.

4.     Termin:

Wykonane różańce należy składać u księży lub w zakrystii do 18 października 2020 roku (niedziela). Każdy Różaniec powinien być odpowiednio podpisany z podaniem imienia i nazwiska ucznia oraz klasy.

5.     Ocena prac:

Z dostarczonych różańców przez dzieci, specjalnie powołane jury konkursowe wyłoni zwycięzców, którym zostaną przyznane nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 30 października. Wszystkie wykonane różańce zostaną wywieszone w holu domu parafialnego.

6.     Kryteria oceny różańców:

• Poprawność wykonania różańców
  • Estetyka wykonania różańców
  • Pomysłowość
  • Włożony wkład pracy

7.     Postanowienia końcowe:

Wszystkim uczestnikom życzymy, aby sam konkurs, a przede wszystkim udział
w nabożeństwach różańcowych zaowocował w naszym codziennym życiu umiłowaniem oraz częstym i gorliwym odmawianiem modlitwy różańcowej.

125 0.076820135116577