OAZA DZIECI BOŻYCH

Ruch Światło - Życie

21 września 2020

OAZA DZIECI BOŻYCH

Ruch Światło - Życie

Cel

Oaza Dzieci Bożych jest grupą dzieci, które przez wspólną modlitwę, śpiew i zabawę, pragną poznawać Boga.
Celem spotkań, które odbywają się podczas roku formacyjnego (roku szkolnego), jest odkrywanie wielkiej miłości Boga względem człowieka. Pomocą są zdobywane sprawności i związane z nimi zadania. Nie służy to tylko zabawie czy urozmaiceniu spotkań. Dzieci uczą się przez nie w jaki sposób stawać się Dzieckiem Bożym, czyli dobrym człowiekiem. To ma doprowadzić do stawania się chrześcijaninem. Chodzi o to, żeby dziecko przekonało się jak dużo szczęścia i radości daje życie z Jezusem, w oparciu o Jego Dobrą Nowinę, czyli Ewangelię.

Nad grupą dzieci czuwają animatorzy i wolontariusze. Przykładem życia i własnym doświadczeniem, pragną głosić Pana Jezusa. Poświęcają swój czas, aby otoczyć dzieci opieką. Ze wszystkich sił, starają się dawać dobry przykład.
Nad całą grupą czuwa ksiądz.

Dla kogo ?

Na spotkania Oazy może przyjść każdy, kto chodzi do szkoły podstawowej. Każde dziecko jest dla nas cennym darem, otrzymanym od Boga.

Co nas czeka na spotkaniach?

Spróbujemy zobaczyć, jakie postępowanie podoba się Panu Bogu. Zastanowimy się, co zrobić by być lepszym kolegą, koleżanką, bratem, siostrą, dzieckiem. Po katechezie pod opieką animatorów i wolontariuszy, wśród zawodów i zabaw rozwijamy swoje talenty.

Kiedy ?

Piątek, godz. 17.00 w salce na plebanii parafii pw. św. Ojca Pio

 

ZAPRASZAMY :)

 

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. św. Ojca Pio w Gdańsku

ul. Przemyska 21
80-180 Gdańsk
58 322 40 40


Numer konta:
Numer konta bankowego dla wpłat darowizn na budowę kościoła: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
125 0.082756042480469