Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

13 lutego 2024

 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę godz. 17.30

       W niedzielę 30 czerwca 1991 roku w 125 rocznicę  przekazania ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy pod opiekę Redemptorystów,   Jan Paweł II odwiedził kościół przy via Merulana w Rzymie i wygłosił  przemówienie:

 Tutaj muszę powrócić do lat mojej młodości, kiedy podczas wojny pracowałem w fabryce. Wiele razy po nocnej zmianie, kiedy wracałem do domu, odwiedzałem w Krakowie kościół Redemptorystów, gdzie jest ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dlatego też, przychodząc tutaj dzisiaj powtórnie, przeszedłem poprzez moją przeszłość. I z tego powodu pragnę podziękować Bożej Opatrzności i Matce Bożej Nieustającej Pomocy, która zawsze ukazywała się dla mnie jako „nieustająca pomoc” w trudnych chwilach, ośmielam się nawet powiedzieć – w bardzo trudnych chwilach”.

 

 

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
133 0.036102056503296