Kurs Nowe Życie

1 marca 2019

Wspólnota BETLEJEM i Szkoła Nowej Ewangelizacji w Gdańsku organizuje Kurs Nowe Życie. Te wyjątkowe rekolekcje odbędą się w naszej parafii w terminie od 1 do 3 marca br. Bliższe informacje i zapisy na stronie: www.snegdansk.pl lub pod numerem telefonu: 663-261-974.

Świadectwo Oliwii

Moja mam była alkoholiczką, umarła gdy miałam 20 lat. Piła odkąd pamiętam. Chociaż nigdy niczego mi nie brakowało z rzeczy materialnych, nie doświadczyłam matczynej miłości. Jej alkoholizm był ukryty, zawsze ładnie wyglądała, w domu był porządek, nikt by nie pomyślał, co tam się dzieje, a ja nie miałam odwagi nikomu powiedzieć, ponieważ bardzo się tego wstydziłam. Do tej pory jak ktoś się mnie pyta na co umarła moja mama to mówię, że na serce. Boję się, co by ludzie sobie o mnie pomyśleli. Zawsze mówiłam do mojej mamy, że jak by mnie kochała to by przestała pić. Nigdy nie przestała. Dzisiaj wiem, że mnie kochała, ale nigdy tego nie czułam. Pewnego dnia wzięła tabletki na sen, które z alkoholem sprawiły, że nigdy się nie obudziła. Bardzo długo nie mogłam sobie z tym poradzić, obwiniając również siebie.

Mama i tata nie byli religijni, chociaż byliśmy tzw. katolikami. Nie pamiętam, abym była z rodzicami w kościele. To dzięki mojej babci chodziłam do kościoła i modliłam się. Chociaż po śmierci mamy na 5 lat zupełnie odeszłam od kościoła. Był to czas wielkiej grzeszności w moim życiu, aż poznałam mojego męża. Dla mojego męża Pan Bóg jest na pierwszym miejscu i to on przyniósł ulotkę o tych rekolekcjach - Kursie Nowego Życia. Chociaż wszystko jest ok, wciąż czuję w sercu pewną pustkę smutek, i nie potrafię zawierzyć w całości swojego życia Panu Bogu, licząc wciąż na swoje siły, których tak szybko brakuje. Mamy dzieci. Czasami brakuje mi sił, cierpliwości i miłości do nich. Czasem jestem nerwowa, kłótliwa, płaczliwa, ranię ludzi słowem i wciąż się czymś zamartwiam i dręczę. Myślę, że moje dzieciństwo ma na to wpływ. Usłyszane na Kursie Nowe Życie świadectwo młodej dziewczyny dało mi nadzieję, że Pan Bóg przychodzi do wszystkich, i że w moim sercu może również zamieszkać na stałe, a nie być tylko gościem. Cały ten Kurs, a zwłaszcza odkrycie prawdy, że Pan Bóg kocha nas takimi jakimi jesteśmy daje mi nadzieję na lepsze życie i chęć do życia.

Chwała Panu. Oliwia.

Ciekawostki o parafii

Poznaj obecne i historyczne fakty


Parafia pw. św. Ojca Pio w Gdańsku

ul. Przemyska 21
80-180 Gdańsk
58 322 40 40


Numer konta:
Numer konta bankowego dla wpłat darowizn na budowę kościoła: 20 1240 2920 1111 0000 4500 0120
Ładowanie…
Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
110 0.17975902557373